Decimal Multiplication & Decimal Addition | Total Cost of Bananas and Apples | GED Math Word Problem
Decimal Multiplication & Decimal Addition | Total Cost of Bananas and Apples | GED Math Word Problem
Advertisement

LEAVE YOUR COMMENT

LATEST COMMENTS

@peterwooldridge7285 Says:
Apples are expensive
@Doming-p7m Says:
3. 75 +3.54 ______ $ 7.29
@Doming-p7m Says:
$3.54
@Doming-p7m Says:
2. 36 × 1.5 ______ 1180
@Doming-p7m Says:
$ 2. 36 _______ × 1. 51 bs ________ 1.25 × 3 _____ 4.75 1 1b
@Doming-p7m Says:
$1.25 _______ × 31bs _____ 1 1 b
@lightpink._.berries Says:
day 1.5 of asking the organic chemistry tutor to make a full comprehensive video on all the laws of indices
@Bluffy_ao Says:
Gotta teach em young 🥀😭
@KevinTaiNguyen Says:
The Organic Chemistry Tutor explanations + Khan Academy drawing=...
@gamechallenger1756 Says:
Yoo this guy out here doing 3 class maths 😂 Absolute legend btw saved my grades
@LandoCowboy1999 Says:
I'm just here chilling with Organic Chemistry videos, watching Calculus, and then checked his channel and went to this. From complex calculus, to the total cost of Bananas and apples. Absolute wild. (I just find it funny, but big thanks to this channel for saving millions of students who struggle on learning math.)
@VadimEbaniyNahuiSukaBlyat Says:
yo dude please more chemistry
@meepic9578 Says:
Unc turned into a maths teacher 😭🙏🏻
@AdyDrown Says:
Good
@jackolonghead Says:
nooo unc dont resort to 4th grade problems
@jeromedineros8056 Says:
Can u give me a shout out on the next vid?
@beemuhammad-o2c Says:
Morning tutor
@lumen-a2z Says:
first

More Biology Videos